İnsan Kaynakları Politikamız

Aykanlar faaliyet gösterdiği satış dağıtım sektöründe, modern insan kaynakları yönetimi anlayışını benimseyen, herkesin çalışmaktan gurur duyacağı bir şirket olmayı amaçlamaktadır. 

Çalıştığı sektörün dinamik yapısı, insan kaynakları yapısına da yansımıştır. Sektöründeki değişimi ve gelişimi yönetebilen, Aykanlar’ın hedef ve stratejilerini benimsemiş, yenilikçi, müşteri odaklı, planlama yönü kuvvetli, sürekli hizmet kalitesini artırmaya yönelen, takım çalışmasına yatkın, motivasyonu yüksek, kendine güvenen, liderlik özelliklerine sahip güçlü bir kadroya sahiptir. 

Çalışanlarına değer veren, başarılarını paylaşan, güvenilir bir organizasyon yapısına sahip olan Aykanlar, çalışanlarının kendilerini geliştirmeleri ve potansiyellerini gerçekleştirmeleri için uygun ortamı sağlar.  Aykanlar, çalışanlarına fırsat yaratmanın, sahip olduğu vizyona ulaşmada en önemli unsur olduğunu bilir. 

Bu anlayışı sonucunda, çalışanlarına sağladığı eğitim ve gelişim imkanları, liderlik özelliklerini ortaya çıkarma ve kullanma konusunda destek olması ile her bireyin çalışmak isteyeceği, mükemmel bir okuldur. Bunun en önemli sebebi Aykanlar’ın müşterileriyle olan direkt ilişkisidir. Şirketimizde çalışan genç arkadaşlarımız şirketimizin faaliyet gösterdiği dinamik piyasayı çok yakından tanıyabilecekler, gelecekteki kariyerleri için sağlam bir temel kurabileceklerdir. 

Kariyer yönetim sistemimizde içeriden terfi, Aykanlar kültürünün en önemli parçalarından birisidir. Tüm üst düzey pozisyonlar, yöneticiliğe ilk adımlarını bizim şirketimizde atan kişiler tarafından doldurulmaktadır. Bu nedenle, yeni mezunların ve en iyilerin işe alınması bizim için çok önemlidir. Bu amacımıza, işe alım sürecimizde kullandığımız yetkinlik bazlı mülakatlar ile ulaşmaktayız. İnsan kaynakları alanında vizyonumuz; Aykanlar vizyon ve misyonu doğrultusunda; hedeflerimize ulaşmak için gerekli yetkinliklere sahip iş gücünü çekmek, geliştirmek ve sürekliliğini sağlamaktır. 

İşe alımda aday veri tabanımızı, iş ilanları ve web sitemizden başvurular, kariyer günleri katılımları gibi pek çok kaynak oluşturmaktadır. Yetkinlik bazlı mülakatlar ve yetenek testlerimizle en doğru adayların işe alımını gerçekleştiririz.